
Зміст
Тьмяний екран не дає змоги нормально користуватися MacBook, негативно позначається на зорі та загальному самопочутті. Щоб не перенапружувати очі, якнайшвидше вживіть заходів – відрегулюйте яскравість або відремонтуйте зламані запчастини ноутбука. Сервісний центр Skeleton допоможе розібратися з тим, чому екран MacBook став тьмяним або жовтим.
Чому екран MacBook стає тьмяним або жовтіє?
Дисплей на нових MacBook відображає картинку з точною і контрастною передачею кольору. На сприйняття кольору на екрані впливає багато факторів – навколишнє освітлення, кут нахилу дисплея, а також його “вік”. Якщо екран MacBook потьмянів, причина в такому:
- встановлено низьку яскравість;
- некоректно працює автоматичне регулювання яскравості;
- помилки в калібруванні екрана;
- увімкнено режим енергозбереження, за якого ноутбук автоматично знижує яскравість екрана, щоб знизити витрату заряду акумулятора;
- пошкоджено підсвічування екрана.
Як відрегулювати яскравість екрана на MacBook
Змінити яскравість дисплея можна за допомогою функціональних клавіш, меню налаштувань і Touch Bar. Клавішею F1 знижують яскравість, клавішею F2 – збільшують. Щоб змінити яскравість у налаштуваннях, необхідно:
- відкрити “Системні налаштування”;
- вибрати “Дисплей”;
- знайти пункт “Яскравість”;
- вручну перевести повзунок ліворуч або праворуч, вибравши комфортну для очей яскравість екрана.
На моделях із сенсорним Touch Bar регулювання яскравості відбувається аналогічним чином – вручну можна знизити або збільшити її.
Як налаштувати True Tone на MacBook
У ноутбуках MacBook Air і Pro, які випускали з 2018 року, передбачено автоматичне регулювання яскравості. Воно змінює баланс білого – підлаштовує колірну температуру екрана під навколишнє освітлення. Якщо думаєте, що з True Tone проблема, виконайте таке:
- відкрийте “Системні налаштування”;
- перейдіть у розділ “Дисплей”;
- знайдіть пункт “True Tone”;
- переведіть повзунок у неактивне положення – вимкніть автоматичне регулювання яскравості під навколишнє освітлення.
Коли ввімкнена функція True Tone, вона робить картинку чіткою і контрастною незалежно від часу доби і ввімкнених ламп у приміщенні. Вона працює завдяки спеціальному датчику. Він відстежує зміни в навколишньому освітленні та передає сигнал на контролер дисплея, після чого автоматично змінюється колірний баланс.
На жаль, якщо пошкоджено датчик освітлення, його не можна замінити окремо від екрана. Навіть коли звертаються в сервісний центр за заміною матриці MacBook, майстри пропонують установку нової в зборі з кришкою або складнішу роботу – заміну матриці на старій кришці.
У першому випадку – разом із заміною матриці доводиться демонтувати “рідний” датчик освітлення, після чого True Tone не працює. У другому – вдається зберегти датчик на старій кришці, замінивши тільки матрицю. Будьте готові до такого розвитку подій, якщо підтвердиться пошкодження датчика.
Як налаштувати нічний режим Night Shift на MacBook
Нічний режим Night Shift присутній на MacBook різних моделей і поколінь, які випускалися в 2012 році і пізніше. Якщо ввімкнено Night Shift на MacBook, то екран став жовтим при настанні темного часу доби. Це відбувається, тому що нічний режим робить кольори на екрані більш теплими – зміщує кольоропередачу в бік жовтих і помаранчевих кольорів (теплий спектр).
Нічний режим точно визначає час заходу сонця, орієнтуючись на годинник комп’ютера та геолокаційні дані, а вранці автоматично вимикається. Різниця між Night Shift і True Tone полягає в тому, що нічний режим знижує шкідливе синє світло, а автоматичне регулювання яскравості робить перенесення кольорів природнішим в умовах різного зовнішнього освітлення.
Вимкнути або відрегулювати налаштування нічного режиму на MacBook можна таким чином:
- відкрийте “Системні налаштування”;
- перейдіть у розділ “Дисплей”;
- виберіть пункт “Night Shift”;
- встановіть розклад нічного режиму – від заходу до сходу сонця або за індивідуально запланованим часом.
Коли ввімкнено нічний режим, можна змінити колірну температуру. Якщо її інтенсивність знижується, з’являється більше жовтого кольору – екран “жовтіє”. Оскільки Night Shift – програмна функція, то проблеми з нею можуть виникнути через збої в macOS.
Помилки калібрування дисплея
Калібрування екрана дає змогу налаштувати передачу кольору для максимально точного і природного відображення кольору. Необхідно:
- відкрити “Системні налаштування”;
- перейти в розділ “Дисплей”;
- знайти пункт “Колірний профіль” і вибрати “Налаштування”;
- натиснути на зображення “+” – відкриється асистент калібрування дисплея, де можна налаштувати передачу кольору.
В останніх моделях MacBook Pro з 14- і 16-дюймовим екраном, випущених у 2021 році та пізніше, калібрування дисплея відбувається через калібратор. Потрібно в системних налаштуваннях вибрати “Дисплей”, натиснути на спливаюче меню “Набір параметрів” – вибрати “Відкалібрувати дисплей” і виставити налаштування.
Перевірте режим енергозбереження
Режим економії енергії під час роботи від акумулятора може максимально затемнювати екран. Перевірте, чи ввімкнено режим енергозбереження (розділ “Акумулятор” у системних налаштуваннях). Вимкніть його на деякий час і подивіться на зміни в яскравості екрана.
Коли звертатися до сервісного центру?
Якщо нічого не допомогло з перерахованих вище способів, найімовірніше, проблема з датчиками, підсвічуванням, матрицею та іншими запчастинами. Самостійно усунути поломку не вдасться. Непрофесійне втручання тільки зашкодить техніці та збільшить вартість ремонту. Щоб точно визначити, чому екран MacBook став тьмяним або пожовтів, а також якісно усунути несправність у ньому, звертайтеся до сервісного центру Skeleton.
Чому ми
"Зубастий сервіс" більше ХХ років досвіду, ми бачили все!
Тільки кваліфіковані кадри. Знання та досвід праці наших спеціалістів дозволяє впоратися з будь-якими, навіть неординарними задачами.
Ремонтуємо як для себе.
Дорожимо своєю репутацією і Вашою технікою. Оснащення за промисловими стандартами кожної робочої зони і кожного робочого місця.
Працюємо з найкрупнішими рітейлерами.
Алло, Эпіцентр, Комфі, Розетка та ін. довіряють нам гарантійне обслуговування своєї техніки.
Прозорий сервіс.
Кліенти та колеги можуть спостерігати за робочим процесом.