Skeleton Skeleton
стан ремонту Викликати кур’єра

MacBook не бачить зовнішній монітор – можливі причини та рішення

Михайло Новік Редактор блогу Skeleton
Михайло Новік
Редактор блогу Skeleton
до статей
4 хвилини
Переглядів:
MacBook не бачить зовнішній монітор – можливі причини та рішення

Підключення додаткового монітора до MacBook не повинно викликати проблем, як здається на перший погляд. На ділі все виявляється дещо складніше. Сервісний центр Skeleton розповість, чому MacBook не бачить монітор, якщо ви все правильно підключили.

Можливі причини відсутності сигналу

Коли МакБук не бачить зовнішній монітор, з’являються такі ознаки:

  • Операційна система macOS розпізнає монітор, але зображення на ньому немає.
  • Курсор іде на зовнішній монітор, але він чорний.
  • У момент увімкнення другого екрана він переходить у режим енергозбереження, через що пропадає сигнал підключення.

Така проблема виникає через неправильні налаштування, апаратні та програмні несправності. Щоб знайти, чим викликаний такий дефект, ви можете зробити наступне.

Перевірте зовнішній дисплей

Переконайтеся, що монітор, який підключається, справний. У нього може згоріти підсвічування екрана або зламатися матриця. Найбанальніша проблема – яскравість знижена до мінімуму, через що зовнішній дисплей залишається темним після підключення. У таких ситуаціях багато хто починає гадати, чому екран не бачить комп’ютер, і думати про складні поломки, хоча причина може бути цілком простою та переборною.

Несумісність МакБука із зовнішнім монітором

Дисплеї з роз’ємами VGA безпосередньо під’єднати до ноутбука не вдасться, тому що їхні роз’єми несумісні. Потрібно використовувати адаптер як перехідник. Якщо ви не впевнені, який порт використовувати із зовнішнім дисплеєм у вашому випадку, ознайомтеся з керівництвом на офіційному сайті Apple. Ось коротка шпаргалка по роз’ємах, яка стане в нагоді в підключенні зовнішнього монітора до MacBook:

  • Thunderbolt 5 – MacBook Pro 14 і 16 дюймів (2024 року);
  • Thunderbolt 4 – MacBook Air (2025 року), Pro 14/16 дюймів із чипами M1, M2, M3, M4 Pro або Max (2021 року і новіше);
  • Thunderbolt/USB 4 – MacBook Air (2020-2024 років), Pro 13 дюймів із чипом M1 або M2;
  • Thunderbolt 3 – MacBook Air і Pro з процесором Intel, випущені в період з 2016 по 2020 рік;
  • USB-C – MacBook з 2015 року і новіше;
  • HDMI – MacBook Pro 13 і 15 дюймів 2012-2015 років, а також 14-ти і 16-ти дюймові моделі 2021 року.

Також за допомогою Меню можна перевірити, які порти у вашому ноутбуці використовуються для підключення зовнішніх пристроїв. Відкрийте розділ “Про цей Mac”, клацніть на назву моделі та натисніть Command + С. Якщо зовнішній дисплей має сумісні роз’єми, достатньо кабелю для підключення до ноутбука. Якщо в нього інші інтерфейси, обов’язково потрібен адаптер.

Обмежені технічні можливості

Одночасно до ноутбука можна підключити певну кількість зовнішніх дисплеїв. Якщо монітор, що підключається, залишається темним, перевірте на офіційному сайті Apple або через меню “Про це Мас” допустиму кількість зовнішніх дисплеїв. Якщо її перевищено, то монітор залишиться темним або зображення на ньому буде низької роздільної здатності.

MacBook не бачить зовнішній монітор – можливі причини та рішення

Проблема з кабелем або адаптером

Уважно огляньте кабелі, перевірте цілісність ізоляції та відсутність заломів. Навіть після невеликого пошкодження, кабель не передає сигнал від ноутбука до зовнішнього дисплея.

Переконайтеся, що обидва кінці кабелю під’єднані правильно. Якщо використовуєте адаптер, можливо, проблема в ньому. Також зовнішній дисплей може залишатися темним, якщо кабель або адаптер, який можна використовувати з ним, не підтримує роздільну здатність і частоту оновлення дисплея. 

Несправність порту

Можливо, коли MacBook не бачить зовнішній монітор, HDMI або інший порт для підключення не працює. Роз’єм може виглядати справним, але при цьому не передавати сигнал. Щоб перевірити його, спробуйте під’єднати до нього свідомо справний пристрій – інший зовнішній монітор або телевізор. Якщо це роз’єм USB-C (Type-C), спробуйте підключити смартфон або флешку через адаптер.

Збій у роботі macOS

Перевірте, яка версія операційної системи встановлена на вашому ноутбуці. Застаріле ПЗ може впливати на виявлення дисплея, якість зображення, роздільну здатність і частоту оновлення. Можливо, Мак не бачить монітор через старе програмне забезпечення або збій. Щоб виключити цю причину, оновіть прошивку.

Налаштування екрана та режиму виведення

Перевірте налаштування в меню “Дисплеї” на ноутбуці. Якщо MacBook не бачить зовнішній монітор, зробіть таке:

  • вимкніть зовнішній дисплей;
  • перезапустіть ноутбук;
  • підключіть зовнішній дисплей і переконайтеся, що кабель щільно вставлений у роз’єм;
  • у меню відкрийте розділ “Системні налаштування”;
  • виберіть пункт “Дисплеї”;
  • утримуйте клавішу Option – з’явиться додаткова кнопка;
  • натисніть на кнопку “Шукати дисплеї”, яка відобразиться.

Якщо у вас ноутбук із чипом Apple, то після виявлення зовнішнього дисплея необхідно дати дозвіл на його підключення. Це важливо, інакше до нього не підключиться монітор.

Збій драйверів відеокарти AMD

Якщо МакБук із процесором Intel не бачить зовнішній монітор після оновлення ПЗ, потрібно виключити конфлікт драйверів. У MacBook Pro 15-дюймових 2015-2019 років випуску і в 16-дюймових “ПРОшках” 2019 року використовувалася відеокарта від компанії AMD (або її структурного підрозділу – групи Radeon).

Щоб оновити версію драйверів, техпідтримка Apple рекомендує перейти на сторінку графічних драйверів Apple Boot Camp на сайті AMD. Завантажити версію, сумісну з вашим ноутбуком. Розпакувати завантажений файл і запустити додаток Setup з отриманої папки, щоб встановити драйвери.

Несправність відеокарти

Якщо зображення на екрані спотворене, не виводиться як на зовнішній монітор, так і на екран Макбука, потрібно перевірити відеокарту. Правильно це зробити зможуть тільки майстри, тому нічого не розбирайте і обов’язково зверніться до сервісного центру.

Зверніть увагу! Будь-які поломки, які вимагають розбирання ноутбука, ремонту та заміни запчастин, повинен усувати кваліфікований фахівець. Непрофесійне втручання може призвести до поломки інших запчастин і збільшити ціну ремонту.

Коли потрібна допомога фахівця

Якщо самостійно не вдалося з’ясувати, чому монітор не під’єднується до Макбука, зверніться до сервісного центру Skeleton. Майстри проведуть діагностику і замінять пошкоджені запчастини. Можливо, потрібна заміна порту, відновлення ланцюга живлення до роз’єму, заміна відеокарти або інших запчастин.

Якщо ви хотіли під’єднати дисплей до Макбука через те, що екран самого ноутбука не працює – чорний або розбитий, майстри перевірять матрицю, відеокарту та інші запчастини. Виявивши поломку, підберуть оригінальні або аналогові запчастини для вашого ноутбука і зроблять ремонт MacBook.

Чому ми

"Зубастий сервіс" більше ХХ років досвіду, ми бачили все!

Тільки кваліфіковані кадри. Знання та досвід праці наших спеціалістів дозволяє впоратися з будь-якими, навіть неординарними задачами.

Ремонтуємо як для себе.

Дорожимо своєю репутацією і Вашою технікою. Оснащення за промисловими стандартами кожної робочої зони і кожного робочого місця.

Працюємо з найкрупнішими рітейлерами.

Алло, Эпіцентр, Комфі, Розетка та ін. довіряють нам гарантійне обслуговування своєї техніки.

Прозорий сервіс.

Кліенти та колеги можуть спостерігати за робочим процесом.