
Зміст
Перепрошивка покращує роботу iPhone, а в деяких випадках усуває зависання, помилки, нескінченне завантаження та інші проблеми зі смартфоном. Якщо він заблокований і не включається, використовують радикальніші способи переустановки ОС — зі скиданням до заводських налаштувань. Сервісний центр Skeleton розповість, як попросити заблокований Айфон різними способами. Виберіть найбільш підходящий для вашого випадку.
Що таке перепрошивка iPhone?
Перепрошивка – відновлення пристрою до заводського стану. Її іноді плутають із простим оновленням ПЗ. Щоб розуміти, чи можна прошити заблокований iPhone і розібратися в термінології Apple, ось кілька варіантів роботи з ОС:
- Оновлення iOS — стандартне встановлення нової версії операційної системи через Налаштування або iTunes.
- Recovery Mode — відновлення операційної системи з видаленням всіх даних користувача.
- DFU – найбільш радикальний спосіб, при якому відбувається повне скидання та встановлення «чистої» версії операційної системи.
Як ви могли здогадатися, перший варіант не підходить у вашій ситуації. Щоб перепрошити заблокований айфон, потрібно піти іншим шляхом – відновити ОС за другим способом. Третій варіант застосовують тільки в безнадійних випадках, коли нічого не допомогло перепрошити смартфон.
Підготовка до перепрошивки заблокованого iPhone
Важливо розуміти, що після переустановки програмного забезпечення всі дані будуть видалені. Після відновлення вам знадобиться Apple ID та пароль. Перед оновленням прошивки необхідно створити резервну копію даних:
- Автоматичне копіювання до хмарного сховища iCloud. Якщо ввімкнено цю функцію, підключіть заблокований смартфон до джерела живлення та Wi-Fi. iCloud автоматично створить копію даних.
- Резервне копіювання через Finder (macOSCatalina) або iTunes (Windows), якщо вже підключали смартфон до ПК і користувалися цією програмою. Запустіть Finder/iTunes на комп’ютері, а потім підключіть до нього Айфон за допомогою USB-кабелю. Програма розпізнає заблокований телефон. Потім ви зможете зробити файл резервної копії, яка зберігатиметься на комп’ютері.
- Сторонні програми копіювання даних. Найчастіше користуються програмою FoneLab. У неї інтуїтивно зрозумілий інтерфейс та просте керування. Спочатку завантажте програму на ПК, а потім підключіть до неї Айфон. У FoneLab натисніть кнопку «Почати сканування» та виберіть «Відновити з iOS». Ця програма підходить для відновлення контенту з iPhone 4 та старше.
Як перепрошивати Айфон через режим відновлення
Recovery Mode — перший спосіб перепрошувати Айфон, якщо він заблокований. Він підходить для смартфонів усіх поколінь. Різниця у відновленні ранніх та останніх моделей полягає у комбінації кнопок, які потрібно натиснути разом або по черзі.
Спочатку підключіть iPhone до комп’ютера з останньою версією iTunes або Finder. Виберіть у вікні або бічній панелі програми свій гаджет і дотримуйтесь підказок. Потім переведіть смартфон у режим відновлення, натиснувши таку комбінацію:
- iPhone 8 і новіший – натисніть кнопку гучності вгору, потім – гучність вниз, і утримуйте бічну кнопку.
- iPhone 7 і 7 Plus – затисніть кнопки живлення та зменшення гучності на 10 секунд, потім відпустіть кнопку живлення.
- iPhone 6 і раніше моделі — натисніть кнопку живлення і кнопку «Додому». Після 10 секунд залиште натиснутою лише кнопку «Додому».
Таким чином, ви запустите режим відновлення Recovery Mode, де буде зроблено перепрошивку заблокованого iPhone. Коли екран смартфона стане чорним, на комп’ютері з’явиться вікно із пропозицією «Відновити». Запустіть переустановку, після чого в режимі Recovery Mode видаляться всі дані та встановиться остання версія iOS для вашого смартфона.
Як перепрошивати Айфон через режим відновлення DFU
DFU — відновлення операційної системи в режимі завантажувача, який стирає всі файли та перезаписує дані з оригінальної прошивки. Якщо Recovery Mode видаляє дані користувача, а системні файли відновлює з оригінальної прошивки або бекапу, то DFU виконує повну переустановку ОС, як би встановлює її «з нуля».
Виконайте аналогічний спосіб – підключіть iPhone до ПК, запустіть iTunes або Finder. Потім натисніть наступну комбінацію:
- iPhone 8 і новіший – натисніть гучність вгору, потім – вниз, і утримуйте бічну кнопку. Коли екран стане чорним, утримуйте разом бічну кнопку та зменшення гучності протягом 5 секунд. Потім відпустіть бічну кнопку, продовжуючи натискати на зменшення гучності щонайменше 10 секунд.
- iPhone 7 і 7 Plus – утримуйте зменшення гучності та кнопку живлення 10 секунд. Відпустіть її, продовжуючи натискати на гучність ще 10 секунд.
- iPhone 6 і раніше моделі — натисніть кнопку «Додому» і кнопку живлення. Через 10 секунд продовжуйте утримувати лише одну кнопку «Додому».
Якщо все виконано правильно, програма на комп’ютері запропонує відновлення iPhone. Перед тим, як зняти палець з однієї з кнопок, від iTunes або Finder ви можете почути відключення. Потім з’явиться вікно, де потрібно натиснути «Відновити» та дочекатися завершення процесу.
Якщо сумніваєтеся, чи можна перепрошувати заблокований iPhone через режим DFU, спочатку спробуйте Recovery Mode. Ще встигнете «знести операційну систему дощенту». Як правило, такою глибокою перепрошивкою усувають системні збої та глюки після невдалого оновлення програмного забезпечення.
Підсумуємо
Якщо не знаєте, чи можна перепрошити Айфон, якщо його заблоковано, то відповідь — «Так». Якщо заблоковано доступ до iCloud, перепрошивка не допоможе. Якщо не вдається відновити доступ до облікового запису Apple, створіть новий або запропонуйте зняти блокування активації через службу підтримки. Якщо ваш iPhone не працює і неможливо усунути дефект перепрошивкою, звертайтеся до сервісного центру Skeleton.
Чому ми
"Зубастий сервіс" більше ХХ років досвіду, ми бачили все!
Тільки кваліфіковані кадри. Знання та досвід праці наших спеціалістів дозволяє впоратися з будь-якими, навіть неординарними задачами.
Ремонтуємо як для себе.
Дорожимо своєю репутацією і Вашою технікою. Оснащення за промисловими стандартами кожної робочої зони і кожного робочого місця.
Працюємо з найкрупнішими рітейлерами.
Алло, Эпіцентр, Комфі, Розетка та ін. довіряють нам гарантійне обслуговування своєї техніки.
Прозорий сервіс.
Кліенти та колеги можуть спостерігати за робочим процесом.