
Зміст
Чистка геймпада – більш рідкісне прохання, ніж обслуговування ігрової приставки. Часто користувачі чистять його своїми руками, не звертаючись до майстра. Якщо ви хочете почистити геймпад самостійно в домашніх умовах, робіть це правильно. А якщо ви виявили поломку кнопок або стіків, будьте «людяні» зі своїм обладнанням – віддайте геймпад в ремонт в сервісному центрі «Скелет».
Очищення контролера – видалення пилу чи води?
Користувачі мають на увазі під «чищенням геймпада» різні процеси: видалення бруду або залишків води. Якщо ви випадково пролили соду або воду на джойстик і він більше не включається, приходьте до майстрів. Це єдино правильне рішення в такій ситуації, адже геймпад влаштований досить складно і вимагає кваліфікованої допомоги.
Якщо мова йде про очищення геймпада від пилу, жиру та інших забруднень, то це можна зробити в домашніх умовах. Для цього не потрібні спеціальні навички чи інструменти. Якщо ви акуратно розберете джойстик, то нічого не пошкодите.
Коли потрібно очищати контролер від пилу?
Згодом ігровий контролер покривається пилом і «жиром» з долонь. Бруд під кнопками погіршує управління в іграх, але це не єдина причина такої поломки. Щоб зрозуміти, коли потрібно чистити джойстик від пилу, зверніть увагу на його проблемні місця. Наприклад, в ігровому контролері DualShock бруд покриває:
- Прорізи по зовнішньому периметру контролера
- ґудзикові колодязі та хрестовини;
- периметр спускових гачків;
- написи на самих спускових гачках (L2/R2 та L1/R1);
- Ніжка палиці — нижня частина, яка треться об корпус контролера, при цьому на її поверхні утворюється кільце розвитку.
Також користувачі визначають, що джойстик для консолі пора чистити по окислилися болтах і брудній етикетці. Згодом вона зношується, і по її периметру забивається бруд.
Як очистити ігровий контролер від пилу
Пам’ятайте, всі наступні дії ви робите на свій страх і ризик. Чистити і промивати можна тільки всі зовнішні пластикові та гумові деталі! Ніколи не допускайте попадання води на плату та інші внутрішні деталі, які відповідають за роботу джойстика.
Інструменти для чищення джойстика
Перш ніж чистити контролер PlayStation, підготуйте наступні інструменти та витратні матеріали:
- маленька хрестова викрутка;
- спеціальний шпатель для розтину кейса (можна замінити пластиковою карткою);
- зубна щітка середньої жорсткості;
- господарське мило;
- ганчірка з мікрофібри.
Цього набору вистачить, щоб добре промити джойстик.
Як розібрати і почистити джойстик ігрової приставки
Джойстик DualShock розібраний на корпус (дві частини – передню і задню частину) і центральну рамку, на якій розміщені внутрішні деталі з усією механікою і електронікою. Обов’язково враховуйте особливості конструкції геймпада:
- Задня частина тулуба з’єднана з внутрішніми деталями петлею. Його від’єднують, витягуючи з роз’єму.
- Частини корпусу утримуються на місці за допомогою гвинтів і пластикових засувок, розташованих по краях джойстика і у роз’єму для навушників.
- Пластикові фіксатори тендітні і часто ламаються через необережні дії користувачів. Щоб акуратно відкрити дві половинки корпусу, відкрутіть гвинти і від’єднайте по одному фіксатору.
Відкривши дві половини корпусу, від’єднайте акумулятор і шлейф тачпада. Потім знімаємо основу, на якій стояла батарея і виймаємо центральну рамку з внутрішніми деталями. Із задньої частини корпусу зніміть велику білу частину, гумку, скляний дифузор і плату порту для зарядки.
Відкладіть в сторону тригери R2/R1/L2/L1, накладки на палички, кнопки, хрестовину, контактні стрічки, обидві частини корпусу, а також «скло» підсвічування для чищення та миття.
Як мити контролер
Глибоке очищення геймпада проводиться під проточною водою. Необхідно намилити перераховані вище запчастини:
- тригери R2/R1/L2/L1;
- гумові накладки для паличок («гриби»/«капелюшки»);
- Кнопки;
- хрестовина;
- контактні гумки;
- передня і задня частини тулуба;
- «Скло» ілюмінації.
Після миття просушіть всі запчастини і приступайте до збірки джойстика, яка робиться в зворотному порядку.
Як захистити джойстик від забруднень: профілактика та поради
Мийте руки перед грою, періодично протирайте джойстик серветками для чищення техніки та купуйте спеціальний чохол для геймпада. Такий простий догляд за контролером допоможе продовжити термін його служби, але не захистить від поломки стіків, кнопок і тригерів. Якщо ви виявили поломку, не розбирайте джойстик і відразу звертайтеся до наших майстрів. Кнопки застрягають або палички дрейфують.
Чому ми
"Зубастий сервіс" більше ХХ років досвіду, ми бачили все!
Тільки кваліфіковані кадри. Знання та досвід праці наших спеціалістів дозволяє впоратися з будь-якими, навіть неординарними задачами.
Ремонтуємо як для себе.
Дорожимо своєю репутацією і Вашою технікою. Оснащення за промисловими стандартами кожної робочої зони і кожного робочого місця.
Працюємо з найкрупнішими рітейлерами.
Алло, Эпіцентр, Комфі, Розетка та ін. довіряють нам гарантійне обслуговування своєї техніки.
Прозорий сервіс.
Кліенти та колеги можуть спостерігати за робочим процесом.