Skeleton Skeleton
стан ремонту Викликати кур’єра

Чому ноутбук вимикається під час роботи та як це виправити

Михайло Новік Редактор блогу Skeleton
Михайло Новік
Редактор блогу Skeleton
до статей
4 хвилини
Переглядів:
Чому ноутбук вимикається під час роботи та як це виправити

Раптові вимкнення ноутбука – привід занепокоїтися про свою техніку. Вона не відключається без причини. Найімовірніше, потрібна перевірка на програмні помилки, обслуговування системи охолодження, ремонт або заміна запчастин. Щоб з’ясувати, чому ноутбук сам вимикається, потрібно перевірити його програмне й апаратне забезпечення.

Проблема в акумуляторі

Насамперед, з’ясуємо стан і умови експлуатації техніки. Ноутбук працює від різних джерел енергії. Коли він увімкнений від вбудованого акумулятора, то вимикається після його повної розрядки.

Якщо ноутбук увімкнений від мережі 220 V або іншого зовнішнього джерела енергії, то після вимкнення електрики він має працювати від АКБ. Це за умови, що акумулятор не зношений і тримає заряд. Якщо ви користуєтеся ноутом більше 2-х років, то самовимкнення ноутбука може бути пов’язане з акумулятором.

Заміна батареї в ноутбуці
Перейти до послуги

Не розкриваючи ноут, ви можете перевірити знос акумуляторної батареї. Вам потрібно:

  • підключити ноут до мережі 220 V зі стабільним електропостачанням;
  • завантажити програму AIDA64;
  • у програмі перейти в розділ “Електроживлення”;
  • ознайомитися зі списком “Властивості батареї”.

Зверніть увагу на відсоток зносу акумулятора. Якщо він більше 50%, варто задуматися про заміну акумулятора. Якщо знос батареї більше 70%, терміново зверніться до сервісного центру Skeleton. Майстри швидко поміняють акумулятор у ноутбуці.

Увага! Якщо вмикаєте ноутбук тільки від мережі 220 V і не бачите проблеми в зносі АКБ, все одно не затягуйте із заміною батареї. Згодом старі акумулятори здуваються, а іноді стають причиною загоряння. До того ж, сучасні ноути здебільшого з незнімним акумулятором. Якщо він виробить свій ресурс, а ви його не заміните, роздутий старий акумулятор деформує корпус ноутбука і пошкодить інші запчастини.

Перегрів

Якщо ноутбук вимикається мимовільно, а перед цим видає шум або сильно нагрівається, то проблема в перегріванні. Висока температура згубно позначається на особливо важливих і дорогих запчастинах:

  • центральному процесорі (CPU);
  • відеокарті (GPU);
  • мостах, особливо північному, який відповідає за роботу CPU, GPU і ОЗП;
  • оперативної пам’яті (ОЗП), особливо розпаяної на материнській платі;
  • жорсткому диску або SSD накопичувачі.

Інші запчастини теж перегріваються, але це не чинить серйозного впливу на роботу цифрової техніки. Як правило, ноутбук сам вимикається через дуже високу температуру. У міру того як погіршується його охолодження, ви спостерігаєте інші “симптоми” – зависання операційної системи або мимовільне закриття програм.

Чому перегрівається ноутбук?

Перегрів виникає внаслідок висихання термопасти та великого скупчення пилу в ноутбуці. Щоб йому запобігти, робіть техобслуговування ноутбука не рідше 1-2 разів на рік (залежно від інтенсивності експлуатації). Не перекривайте його вентиляційні отвори, інакше запчастини перегріються. Це часто відбувається, коли дивляться фільм, ставлячи ноут на ліжко або тримаючи його на колінах.

За допомогою тієї ж програми, AIDA64, ви можете стежити за температурою центрального процесора, відеокарти, оперативної пам’яті та інших запчастин. А також можете провести стрес-тест – перевірку працездатності запчастин під навантаженням.

Якщо під час тесту температура центрального процесора буде вищою за 90°, а графічної відеокарти – за 85°, терміново зверніться до сервісного центру Skeleton. Майстри перевірять систему охолодження, почистять ноутбук від пилу, замінять термопасту і відновлять зламані запчастини.

Увага! Якщо ноутбук різко вимкнувся через перегрів запчастин, ситуація критична. Краще не доводити до такого стану. Регулярно робіть чистку від пилу і заміну термопасти, щоб запобігти перегріванню і поломці ноутбука. Якщо його запчастини часто піддаватимуться високій температурі, то незабаром вони вийдуть з ладу. Заміна CPU, GPU, ОЗП обійдеться вам набагато дорожче, тому краще запобігти перегріванню ноутбука, ніж вирішувати його наслідки.

Переповнений список автозавантаження

Усі програми, що перебувають у списку автозавантаження, запускаються в момент увімкнення. Якщо їх занадто багато, при цьому система охолодження забруднена, то центральний процесор піддається перевантаженню. Перевірте, чи в цьому причина, що ваш ноутбук відключається під час роботи.

Відкрийте список автозавантаження за допомогою Диспетчера завдань (комбінація клавіш – Ctrl+Alt+Del) або через кнопку “Пуск” – “Параметри” – “Додатки” – “Автозавантаження” (у Windows 10). Вимкніть усі програми, які вам не потрібні або мають сильний вплив на систему. Навіть працюючи у фоновому режимі, вони знижують продуктивність – споживають ресурси процесора, ОЗП, жорсткого диска або SSD накопичувача.

Системні збої

Якщо вимикається ноутбук сам по собі після того, як перевстановлювали операційну систему або драйвери, то проблема з програмним забезпеченням. Збій часто відбувається через некоректне завантаження, яке переривалося або було неправильно завершене.

Іноді драйвери вступають у конфлікт із програмами, що теж призводить до збоїв і потребує відновлення операційної системи. Якщо ноутбук вимикається одразу, щойно на екрані з’являється картинка, можлива проблема в BIOS. Ви можете оновити його, завантаживши останню версію на сайті виробника материнської плати (або ноута).

Увага! Якщо не розбираєтеся в техніці, не робіть скидання налаштувань BIOS шляхом вилучення батарейки CMOS на материнській платі. Усі роботи, які вимагають розбирання корпусу, мають проводитися в сервісному центрі кваліфікованим фахівцем.

Віруси в операційній системі

Причиною раптових відключень ноутбука можуть бути віруси. Якщо не встановлена антивірусна програма, ви можете виявити шкідливі файли за непрямими ознаками:

  • система висне або гальмує;
  • видає помилки;
  • на екрані спливають незапитувані вікна.

Якщо ноутбук раптово вимкнувся, і виною цьому віруси, необхідно встановити антивірусну програму і просканувати операційну систему. Якщо “антивірусник” не впорався або ноут так само нестабільно працює, обов’язково зверніться до сервісного центру Skeleton. Майстри можуть перевстановити Windows, почистити систему охолодження, замінити акумулятор, оперативну пам’ять, жорсткий диск і відремонтувати інші запчастини.

Ремонт ноутбуків
Перейти до послуги

Чому ми

"Зубастий сервіс" більше ХХ років досвіду, ми бачили все!

Тільки кваліфіковані кадри. Знання та досвід праці наших спеціалістів дозволяє впоратися з будь-якими, навіть неординарними задачами.

Ремонтуємо як для себе.

Дорожимо своєю репутацією і Вашою технікою. Оснащення за промисловими стандартами кожної робочої зони і кожного робочого місця.

Працюємо з найкрупнішими рітейлерами.

Алло, Эпіцентр, Комфі, Розетка та ін. довіряють нам гарантійне обслуговування своєї техніки.

Прозорий сервіс.

Кліенти та колеги можуть спостерігати за робочим процесом.