
Зміст
- Чому робот-пилосос не підключається до Wi-Fi?
- Слабкий сигнал Wi-Fi
- Помилки в налаштуванні програми
- Проблеми з роутером і способи їх усунення
- Збій у роботі роутера
- Змініть канал Wi-Fi
- Несумісність із частотою мережі
- Перевірте протокол безпеки
- Перевірте фільтрацію IP-адрес
- Як правильно підключити робот-пилосос до Wi-Fi?
- Скидання налаштувань: коли і як робити?
- Що робити, якщо проблему не вирішено?
Робот-пилосос не працює з різних причин – через програмні збої і поломки запчастин. Щоб він будував карту прибирання, зберігав її в “хмарі” і виконував інші функції, необхідне підключення до Wi-Fi. Якщо він не приймає команди зі смартфона і запускається тільки після натискання кнопки на корпусі, виключіть усі можливі причини, чому робот-пилосос не підключається до Wi-Fi.
Чому робот-пилосос не підключається до Wi-Fi?
У роботі-пилососі встановлено Wi-Fi модуль, завдяки якому він підключається до бездротової мережі. Щоб підтвердити його справність або поломку, ви можете звернутися до майстрів сервісного центру Skeleton. Вдома, не розбираючи пристрій, ви можете виключити проблеми з підключенням, викликані іншими причинами:
- слабкий сигнал Wi-Fi;
- проблеми з додатком для управління пилососом;
- збій у роботі роутера;
- несумісність із частотою мережі;
- неправильний протокол безпеки;
- помилки в налаштуваннях програми;
- обмеження на підключення нових пристроїв до роутера.
Нижче детально розглянемо, що робити в кожному конкретному випадку, якщо не працює Wi-Fi у робота-пилососа.
Слабкий сигнал Wi-Fi
Переконайтеся, що проблема в слабкому сигналі Wi-Fi. Якщо робот-пилосос за 5-ть метрів від маршрутизатора, а між ними стіни та інші перегородки, сигнал може бути слабким. Перемістіть робот-пилосос ближче до роутера. Якщо він ловить мережу, але втрачає зв’язок на далекій відстані від маршрутизатора, встановіть Wi-Fi-ретранслятор або Mesh-систему. Такі пристрої рекомендують для великих просторів, де потрібно розширити зону покриття бездротової мережі та посилити сигнал.
Помилки в налаштуванні програми
Додаток на смартфоні, який ви використовуєте для керування роботом-пилососом, необхідно періодично оновлювати. Це має бути офіційне ПЗ, завантажене з Google Play або App Store. Не використовуйте додатки зі сторонніх сайтів і APK-файли із сумнівних джерел.
Проблеми з роутером і способи їх усунення
Спочатку спробуйте перезавантажити роутер. Відключіть його від мережі на кілька хвилин, увімкніть і підключіть робот-пилосос. Якщо проблема зберігається, спробуйте виконати таке.
Збій у роботі роутера
Якщо не працює Wi-Fi у робота-пилососа, можливо, стався збій у системі через перегрів роутера, перевантаження мережі або конфлікти IP-адрес. Перезавантажте роутер і переконайтеся, що до маршрутизатора не під’єднані пристрої, які створюють надмірне навантаження на мережу.
Змініть канал Wi-Fi
Відкрийте браузер на комп’ютері та відкрийте налаштування роутера, ввівши його IP-адресу. Вона вказана на наклейці пристрою і виглядає, наприклад, так – 192.168.0.1. Авторизувавшись у налаштуваннях роутера, перейдіть у розділ: Wi-Fi – Канал. Потім виберіть інший канал, збережіть зміни і перезавантажте роутер.
Несумісність із частотою мережі
Роботи-пилососи зазвичай підтримують тільки 2,4 ГГц, тоді як маршрутизатори працюють на 2,4 і 5 ГГц, а також об’єднують їх в одну мережу. Спочатку перевірте, яку частоту використовує ваш роутер, і, за необхідності, створіть окрему мережу на 2,4 ГГц.
Розділяючи діапазони частот на окремі мережі, кожній з них присвойте унікальне ім’я (SSID). Не використовуйте спеціальні символи в імені та паролі маршрутизатора, щоб не створювати проблем із під’єднанням надалі.
Перевірте протокол безпеки
Роутер має використовувати протокол безпеки WPA2. Згідно з його вимогами, пароль мережі має складатися з 8 символів мінімум. Якщо встановлено WPA3, зайдіть у налаштування маршрутизатора і змініть його на WPA2.
Перевірте фільтрацію IP-адрес
Якщо встановлено обмеження на кількість пристроїв, що підключаються, змініть налаштування фільтрації та дозвольте доступ для робота-пилососа до обраної мережі Wi-Fi.
Як правильно підключити робот-пилосос до Wi-Fi?
Дотримуйтесь інструкції виробника. У багатьох моделей вона зводиться до таких рекомендацій, як підключити робот-пилосос до Вай-Фай:
- встановіть робот-пилосос із док-станцією ближче до роутера;
- увімкніть робот-пилосос;
- переконайтеся, що він у режимі сполучення, – блимає індикатор;
- встановіть/відкрийте додаток на смартфоні;
- у налаштуваннях знайдіть пункт, який пропонує додати пристрій;
- потім дотримуйтесь підказок програми.
У процесі підключення необхідно вибрати мережу Wi-Fi з частотою 2,4 ГГц (якщо інше не вказано в інструкції). Потім ввести пароль до Вай-Фай без помилок і дочекатися завершення процесу підключення.
Якщо хочете роздати інтернет на пилосос із телефона, на якому встановлено його додаток, відмовтеся від цієї ідеї. Налаштовуючи підключення, додаток просить увімкнути Wi-Fi. У цей момент скидається точка доступу.
Скидання налаштувань: коли і як робити?
Якщо нічого не допомагає, то залишається тільки одне радикальне рішення – скидання налаштувань робота-пилососа. Залежно від моделі це можна зробити шляхом довгого натискання певної кнопки або комбінації кнопок на пилососі. Про те, як скинути налаштування вашої моделі, якщо робот-пилосос Xiaomi не підключається до Wi-Fi, ви можете дізнатися з інструкції до техніки.
“Обнуливши” налаштування до заводських, заново підключіть робот-пилосос до Wi-Fi. Після повторного ввімкнення в застосунку на смартфоні з’явиться список доступних мереж. Виберіть потрібну і правильно введіть пароль від Wi-Fi.
Що робити, якщо проблему не вирішено?
Якщо зламався робот-пилосос, і проблеми з мережею не пов’язані з роботою роутера, зверніться до сервісного центру Skeleton. Майстри перевірять ваш пристрій і постараються вирішити проблему.
Чому ми
"Зубастий сервіс" більше ХХ років досвіду, ми бачили все!
Тільки кваліфіковані кадри. Знання та досвід праці наших спеціалістів дозволяє впоратися з будь-якими, навіть неординарними задачами.
Ремонтуємо як для себе.
Дорожимо своєю репутацією і Вашою технікою. Оснащення за промисловими стандартами кожної робочої зони і кожного робочого місця.
Працюємо з найкрупнішими рітейлерами.
Алло, Эпіцентр, Комфі, Розетка та ін. довіряють нам гарантійне обслуговування своєї техніки.
Прозорий сервіс.
Кліенти та колеги можуть спостерігати за робочим процесом.