
Зміст
- Чому завис ноутбук: що робити в кожному випадку
- Несумісність програм
- Перевантаження системи
- Слабкий процесор або відеокарта
- Маленький обсяг оперативної пам’яті
- Системні помилки
- Погане охолодження
- Віруси
- Несправний жорсткий диск
- Як примусово вимкнути ОС і що робити, якщо ноутбук зависає і не реагує
- Чому примусове перезавантаження шкідливе для ноутбука
Ноутбуки зависають на екрані завантаження, під час запуску додатків або під час виконання певних завдань. Якщо ви стикаєтеся з цим уперше і не знаєте, що робити, якщо завис ноут, не поспішайте натискати на кнопку живлення. Сервісний центр Skeleton розповість, чому ваш ноутбук ні на що не реагує, і як безпечно перезавантажити систему.
Чому завис ноутбук: що робити в кожному випадку
Спочатку переконайтеся, що проблема полягає в ноутбуці, а не в комп’ютерній мишці. Проведіть пальцем по тачпаду. Якщо курсор не рухається по екрану, то проблема в ноуті. Ось поширені причини, чому завис ноутбук, і як перезавантажити його.
Несумісність програм
Програми не відповідають системним вимогам або конфліктують з іншими. Після того як перезавантажите систему, встановлюйте тільки сумісні з вашим пристроєм програми.
Перевантаження системи
Одночасно не відкривайте багато програм і вкладок у браузері. Продуктивність ноута сильно знижується через програми, якими в даний момент часу не користуються або вони працюють у фоновому режимі.
Наступного разу закривайте всі додатки, якими не користуєтеся. Також вимкніть фонові додатки, натиснувши на кнопку “Пуск” і вибравши пункт “Параметри” (зображення шестерні). У налаштуваннях у рядку пошуку введіть “Фонові додатки” (Background App). Потім вимкніть усе, чим не користуєтеся, щоб поліпшити енергозбереження та продуктивність.
Слабкий процесор або відеокарта
Техніка не встигає за оновленням програм. Поки останні вдосконалюються і стають більш вимогливими до пристроїв, запчастини ноутбука застарівають і не справляються з новими завданнями. Якщо не збираєтеся підвищувати продуктивність ноута або у вашому випадку апгрейд запчастин неможливий через конструктивні особливості, надалі не користуйтеся “важкими” програмами. Так, вам точно не доведеться шукати спосіб, як перезавантажити ноутбук, якщо він не реагує на мишку або на клавіатуру.
Маленький обсяг оперативної пам’яті
Як і у випадку з процесором і відеокартою, апгрейд ОЗП не передбачений у всіх пристроях. Якщо не можна збільшити обсяг оперативної пам’яті, то доведеться змиритися з таким станом речей. Купуючи новий ноутбук, обирайте модель з можливістю апгрейду або з великим об’ємом ОЗП “на запас”.
Системні помилки
Програмне забезпечення дає збій, якщо некоректно оновлювати операційну систему або використовувати підозрілі піратські копії. Нормальній роботі ПЗ заважають шкідливі, пошкоджені файли та файли, що конфліктують один з одним. Здогадалися, що робити, якщо завис ноутбук? Вимкнути і перевстановити ПЗ з надійного і безпечного джерела.
Погане охолодження
Якщо ви не знаєте, як вимкнути ноутбук, якщо він завис, то лізти під його корпус вам точно не слід. Краще віддайте ноутбук на техобслуговування в сервісний центр Skeleton, де:
- перевірять кулер і замінять його, якщо він зламаний;
- видалять пил із системи охолодження та інших запчастин;
- замінять термопасту і термопрокладки.
Після профілактики покращиться продуктивність ноутбука. Він перестане зависати, його процесор не буде перегріватися і зможе швидко обробляти завдання.
Віруси
Шкідливі програми призводять до системних помилок, пошкоджують дані, що зберігаються в пам’яті, “крадуть” потужність та інші ресурси техніки. Після того як перезавантажите ноутбук, якщо він завис через віруси, вам потрібно перевстановити операційну систему і встановити антивірусну програму. Якщо не знаєте, як це зробити, зверніться до фахівців з комп’ютерної техніки.
Несправний жорсткий диск
Коли вже не знаєте, що робити, якщо ноутбук завис, перевірте накопичувач. Збої виникають через биті сектори, фізичне пошкодження або зношення жорсткого диска.
Якщо проблема в битих секторах, то вона вирішується за допомогою спеціальних програм. Звісно, це можливо лише після того, як примусово вимкнете ноутбук і перезавантажите систему. Вдома ви можете перевірити властивості жорсткого диска у Windows, слідуючи таким шляхом: Провідник – Цей ПК – Диск, що перевіряється – Властивості (правою кнопкою миші) – Сервіс – Перевірити.
Інший варіант – перевірити накопичувач за допомогою утиліт Victoria HDD, Seagate SeaTools, CrystalDiskInfo та іншого спеціалізованого софту. Такі програми виявляють биті сектори, показують “здоров’я” диска (ступінь зносу) і “лікують” деякі дефекти.
Як примусово вимкнути ОС і що робити, якщо ноутбук зависає і не реагує
Якщо ноутбук завис і не реагує на натискання кнопок мишки, тачпада і клавіатури довше ніж 5 хвилин, спробуйте викликати Диспетчер завдань через комбінацію клавіш Ctrl+Alt+Delete (Ctrl+Shift+Esc).
Якщо з’явиться вікно диспетчера, вручну закрийте всі програми. Почніть із тих, від яких немає відповіді (про це зазначено в пункті “Стан”). Щоб закрити програму, клацніть по ній правою кнопкою миші і натисніть “Зняти завдання”.
Якщо Диспетчер завдань не запускається, натисніть комбінацію клавіш Alt+F4 – примусово закрийте всі відкриті вікна на екрані ноутбука. Якщо нічого не допомагає і не знаєте, що робити, якщо ноутбук завис і не реагує на клавіатуру, примусово вимкніть його. Натисніть на кнопку живлення й утримуйте до повного вимкнення. Будьте готові до того, що незбережені дані зникнуть.
Чому примусове перезавантаження шкідливе для ноутбука
Не думайте, що примусове перезавантаження через натискання кнопки живлення – панацея. Навіть знаючи, що робити, якщо ноутбук завис і не реагує, не потрібно часто вимикати його в такий спосіб. Примусове перезавантаження погано позначається на роботі операційної системи і жорсткого диска, тому його потрібно використовувати тільки в крайньому разі.
Як бачите, ноутбук гальмує з різних причин. Більшість із них можна уникнути, якщо регулярно доглядати за технікою і не завантажувати програми із сумнівних джерел. Якщо ноутбук перегрівається, потрібна заміна жорсткого диска, оперативної пам’яті або інших запчастин, обов’язково зверніться до сервісного центру Skeleton.
Чому ми
"Зубастий сервіс" більше ХХ років досвіду, ми бачили все!
Тільки кваліфіковані кадри. Знання та досвід праці наших спеціалістів дозволяє впоратися з будь-якими, навіть неординарними задачами.
Ремонтуємо як для себе.
Дорожимо своєю репутацією і Вашою технікою. Оснащення за промисловими стандартами кожної робочої зони і кожного робочого місця.
Працюємо з найкрупнішими рітейлерами.
Алло, Эпіцентр, Комфі, Розетка та ін. довіряють нам гарантійне обслуговування своєї техніки.
Прозорий сервіс.
Кліенти та колеги можуть спостерігати за робочим процесом.