Skeleton Skeleton
стан ремонту Викликати кур’єра

Що робити, якщо кавоварка не подає воду?

Михайло Новік Редактор блогу Skeleton
Михайло Новік
Редактор блогу Skeleton
до статей
4 хвилини
Переглядів:
Що робити, якщо кавоварка не подає воду?

Кавомашини вимагають дбайливого ставлення до себе і регулярного догляду, інакше вони будуть ламатися із завидною постійністю. Якщо ви помітили, що кавоварка погано пропускає воду, спробуйте встановити причину несправності та вжити заходів щодо її усунення.

Чому кавомашина не подає воду?

Кавомашина не подає воду або приготовану каву через повітряну пробку, засмічення або пошкодження запчастин. З першою причиною ви зможете впоратися в домашніх умовах. З іншими поломками, після яких потрібне чищення, ремонт або заміна запчастин кавомашини, варто звернутися до майстрів. Отже, розглянемо всі можливі несправності, чому кавоварка не подає воду і як це виправити.

Ремонт кавомашин
Перейти до послуги

Повітряна пробка

Найчастіше повітря потрапляє в кавомашину, коли її використовують майже з порожнім резервуаром. Бульбашки повітря проникають через трубки і блокують помпу (насос). У такому разі ви можете зробити таке:

  • заповніть резервуар;
  • відкрийте всі парові крани, щоб стравити тиск і зменшити опір для насоса;
  • увімкніть протоку у всіх групах.

Фахівці також рекомендують зробити такий прогін рідини після тривалого простою кавомашини.

Забитий фільтр для води

Засмічення у фільтрі часто призводить до того, що кавоварка не пропускає воду. Він забивається дрібними частинками накипу та різними забрудненнями. Його потрібно міняти кожні 2-3 місяці.

Не працює поплавок

Рівень рідини в резервуарі визначається за допомогою спеціального поплавка. Коли він ламається, кавоварка не розпізнає воду в баку і не готує каву.

Увага! Якщо хочете якісно відремонтувати техніку, приносьте її на ремонт у сервісний центр Skeleton. Усі “народні способи”, де потрібно витягти поплавок із контейнера, просушити його феном і загерметизувати, не гарантують усунення поломки.

Забиті магістралі кавомашини

Якщо не ллється вода з кавомашини, і вона сильно гуде, необхідно перевірити трубки. Вони проходять від одного вузла до іншого і згинаються у вигляді “змійки”. Під час експлуатації вони ламаються на вигинах і забиваються накипом, тому потрібна регулярна декальцинація гідросистеми.

Поломка помпи

Якщо кавоварка не качає воду, можливо, несправний насос. Провісниками його поломки вважають тонкий струмінь і нехарактерний гул. Коли помпа працює неефективно, вона не створює достатнього тиску для закачування рідини. Якщо вона забруднена або пошкоджена, то з’являється шум, тріск та інші незвичайні звуки.

Увага! Помпа – “серце” гідросистеми, яке потребує професійного техобслуговування. Якщо ви не розбираєтеся в техніці, краще відразу зверніться до кваліфікованих майстрів. Спроби самостійної заміни помпи тільки збільшать витрати на ремонт.

Поломка мультиклапана

Мультиклапан – ключова і функціональна запчастина кавомашини. Він розподіляє рідину по гідросистемі, спрямовуючи її в бойлер, заварювальний блок або капучинатор. Без нього не можна приготувати каву, подати гарячу воду або ввімкнути пар.

Мультиклапан найчастіше ламається через зношування або високе навантаження в гідросистемі. Воно виникає, коли всередині багато накипу, кавових олій та інших забруднень. Через них насосу доводиться створювати надлишковий тиск, щоб проштовхнути рідину. Про те, що зламаний мультиклапан у кавомашині, свідчать такі ознаки:

  • стікають краплі з капучинатора;
  • порція кави готується довше, ніж зазвичай;
  • кавомашина не нагріває або не подає воду.

Оскільки подібні ознаки характерні для поломок інших запчастин, необхідно зробити діагностику в сервісному центрі і точно визначити причину несправності.

Інші поломки, за яких кавомашина не подає воду

Коли користувачі описують своїми словами несправність у техніці, вони не завжди точно вказують на проблемний вузол. Наприклад, запитують у сервісному центрі, чому кавоварка не подає воду, тоді як пристрій не проливає її через мелену каву. Щоб говорити “однією мовою” з майстрами з ремонту, розглянемо схожі поломки з відсутністю води.

Накип у бойлері та зламані датчики

Бойлер готує гарячу воду для кави і поступово обростає накипом. На його стінках утворюється щільна плівка з солей і домішок, яка знижує його ефективність, а з часом – повністю виводить з ладу.

Якщо бойлер не працює, то не йде подача води в кавомашині для приготування кави. Те саме відбувається, якщо помилково спрацьовують датчики температури. Вони некоректно вимірюють температуру рідини через накип у бойлері.

Засмічення в заварювальному блоці

Заварювальний блок забруднюється частинками меленої кави та кавовими оліями. Вони злипаються й утворюють засмічення, яке забиває внутрішню систему каналів, псує смак і запах приготованих напоїв.

Якщо ви не будете чистити заварювальний блок від кавових олій, ви прискорите його знос. Коли пошкоджено запчастини заварювальної групи, неможливо приготувати каву, зокрема не виходить запустити пролив рідини через мелені зерна.

Кавомашина не подає воду і протікає

Кавомашина часто протікає через велику кількість кавових олій на кільці ущільнювача, засмічення фільтра, мікротріщини та пошкодження запчастин. Якщо виявили краплі води під нею, негайно вимкніть її та зверніться до сервісного центру. Потрібно перевірити ущільнювач у резервуарі для води, трубки, помпу, бойлер та інші запчастини.

Як самостійно відремонтувати кавомашину

Якщо кавомашина не качає воду через повітряну пробку або забруднений фільтр, то ви зможете усунути поломку. Будь-які інші роботи варто довірити професіоналам – кваліфікованим інженерам з ремонту сучасної техніки.

Ремонт кавоварок
Перейти до послуги
Якщо невідомо, чому рідина не надходить у систему, не ризикуйте технікою – приносьте кавоварку на ремонт до сервісного центру Skeleton. Майстри роблять декальцинацію кавоварок і усувають поширені проблеми, через які вона не качає воду, протікає, видає нехарактерний шум і торохтіння. 

Чому ми

"Зубастий сервіс" більше ХХ років досвіду, ми бачили все!

Тільки кваліфіковані кадри. Знання та досвід праці наших спеціалістів дозволяє впоратися з будь-якими, навіть неординарними задачами.

Ремонтуємо як для себе.

Дорожимо своєю репутацією і Вашою технікою. Оснащення за промисловими стандартами кожної робочої зони і кожного робочого місця.

Працюємо з найкрупнішими рітейлерами.

Алло, Эпіцентр, Комфі, Розетка та ін. довіряють нам гарантійне обслуговування своєї техніки.

Прозорий сервіс.

Кліенти та колеги можуть спостерігати за робочим процесом.