Skeleton Skeleton
стан ремонту Викликати кур’єра

Що робити, якщо PlayStation або Xbox не вмикається?

Михайло Новік Редактор блогу Skeleton
Михайло Новік
Редактор блогу Skeleton
до статей
4 хвилини
Переглядів:
Що робити, якщо PlayStation або Xbox не вмикається?

Ігрова консоль не вмикається? Перші думки, що стався “відвал процесора”, не тішать, але не поспішайте списувати її в утиль. Можливо, все не так страшно, як вам здається. Спочатку розберіться в причині поломки і, за необхідності, зверніться до сервісного центру Skeleton.

Ремонт ігрових приставок
Перейти до послуги

Можливі причини, чому консоль не вмикається

Ігрова приставка вимкнулася під час гри і не вмикається? Вона не працює після тривалого простою, падіння або контакту з рідинами? Кожна ситуація призводить до поломки різних запчастин. Найчастіше ігрова консоль не вмикається з таких причин:

  • пошкодження кабелю підключення;
  • поломка блоку живлення;
  • перегрів;
  • не працює кабель HDMI;
  • проблеми з материнською платою, жорстким диском або графічним процесором;
  • програмні збої.
Якщо консоль не вмикається через пошкодження запчастин, не потрібно її розбирати. Сервісний центр може відмовити в обслуговуванні після непрофесійного втручання в пристрій.

Перевірка кабелів і блоку живлення

Насамперед огляньте кабель підключення на злами і пошкодження. Перевірте, в якому стані роз’єми ігрової консолі. Якщо видимих пошкоджень немає, можливо, несправний блок живлення. Він виходить з ладу через перепади напруги в електромережі, перегрів або тривале використання (природне зношування).

Зверніть увагу, чи немає нехарактерних звуків під час увімкнення ігрової консолі. Якщо чути якийсь писк, при цьому Xbox або PlayStation не вмикається, необхідно перевірити кабель підключення і блок живлення. Його може замінити тільки кваліфікований майстер, тому не варто намагатися лагодити внутрішні запчастини.

Ремонт ігрових приставок Xbox
Перейти до послуги

Перегрів

Перегрів – поширена причина поломки ігрових приставок. Коли температура запчастин досягає пікових значень, консоль вимикається. Її неможливо ввімкнути, поки “залізо” не охолоне.

Моделі PS Slim і Pro можуть циклічно вмикатися і вимикатися, якщо всередині скупчилося занадто багато пилу або перекриті вентиляційні отвори. Перевірте їх на наявність сміття і пилу. Якщо корпус занадто гарячий, приставка гальмувала, довго завантажувала наступні рівні гри або мимовільно перезавантажувалася, то процесор працював на гранично високій температурі.

Перегрів згубно позначається на стані внутрішніх запчастин, тому краще його не допускати. Візьміть за правило:

  • встановлювати ігрову приставку так, щоб ніщо не перекривало вентиляційні отвори;
  • робити чистку від пилу кожні 3-6 місяців залежно від частоти експлуатації;
  • міняти термопасту 1 раз на рік або частіше, якщо вона висохла.
Якщо хочете захистити від перегріву ігрову консоль, використовуйте спеціальні охолоджувальні підставки для PlayStation або Xbox.

Проблеми з HDMI і зображенням

Якщо PlayStation або Xbox не вмикається, перевірте кабель HDMI. Можливо, ігрова консоль справна, але не виводиться зображення на екран. Кабель HDMI має щільно “сидіти” в роз’ємі. Щоб виключити його з числа “підозрюваних”, підключіть кабель до іншого пристрою. Якщо зображення на екрані немає, то проблема однозначно в ньому.

Заміна термопасти та чистка PlayStation
Перейти до послуги

Апаратні несправності

Запчастини ігрової консолі виходять з ладу після сильних ударів, контакту з рідинами, тривалого або частого перегріву. Згадайте, чи не кидали PlayStation на підлогу, чи не проливали на неї напої або воду? У такому разі всередині могло зламатися все, що завгодно, – від роз’ємів до материнської плати. Ось характерні ознаки поломок:

  • не працює материнська плата – ігрова приставка не подає жодних ознак життя або не запускається, а її індикатор блимає, чути клацання або писк під час спроби ввімкнення;
  • не працює жорсткий диск або SSD – зависає на екрані завантаження, циклічно перезавантажується, дуже повільно вмикається;
  • не працює графічний процесор – на Xbox або на PS5 чорний екран.

Якщо PlayStation або Xbox Series X не вмикається через ці поломки, ремонт займе більше часу і коштів. Материнська плата, жорсткий диск і графічний процесор – дорогі та критично важливі запчастини ігрової консолі. Їх ремонт і заміна вимагає спеціального обладнання, інструментів і знань в обслуговуванні електроніки.

Програмні збої

Баги в роботі ігрової приставки з’являються після невдалого оновлення системи. Її можна відновити через безпечний режим. Спочатку спробуйте перезавантажити приставку:

  • натисніть кнопку живлення і утримуйте протягом 10 секунд;
  • від’єднайте кабель живлення;
  • через кілька хвилин підключіть його знову;
  • натисніть кнопку живлення і утримуйте до другого звукового сигналу;
  • у меню безпечного режиму виберіть пункт про відновлення системи або оновлення ПЗ.

Таке перезавантаження допоможе скинути тимчасові збої в системі. Якщо проблема в іншому, то дива не станеться.

Ремонт ігрових приставок Sony Playstation
Перейти до послуги

Коли звертатися до сервісного центру?

Якщо ігрова приставка падала на підлогу і тепер не вмикається, нічого не розбирайте і зверніться до майстрів. У сервісному центрі перевірять стан материнської плати, жорсткого диска, відеочіпа та інших запчастин. Якщо ігрова консоль вимикається через перегрівання, замовте обслуговування – чистку від пилу і заміну термопасти.

Як запобігти проблемам з ігровою консоллю?

Ось кілька рекомендацій з порятунку PlayStation і Xbox:

  • захистіть від стрибків напруги – використовуйте мережеві фільтри і не підключайте ігрову консоль безпосередньо до розетки;
  • не допускайте перегріву – своєчасно робіть чистку від пилу і заміну термопасти;
  • запобігайте програмним збоям – стежте за оновленнями системи та встановлюйте нову версію ПЗ.

Головне, довіряйте ремонт і обслуговування ігрової консолі професіоналам. Спроби самостійно видалити пил або поміняти термопасту можуть плачевно закінчитися для ігрової консолі. Одні користувачі випадково пошкоджують шлейфи і конектор блоку живлення, інші – виявляють “зайві” запчастини після складання ігрової консолі. Щоб не зламати свою техніку, звертайтеся до фахівців сервісного центру Skeleton.

Чому ми

"Зубастий сервіс" більше ХХ років досвіду, ми бачили все!

Тільки кваліфіковані кадри. Знання та досвід праці наших спеціалістів дозволяє впоратися з будь-якими, навіть неординарними задачами.

Ремонтуємо як для себе.

Дорожимо своєю репутацією і Вашою технікою. Оснащення за промисловими стандартами кожної робочої зони і кожного робочого місця.

Працюємо з найкрупнішими рітейлерами.

Алло, Эпіцентр, Комфі, Розетка та ін. довіряють нам гарантійне обслуговування своєї техніки.

Прозорий сервіс.

Кліенти та колеги можуть спостерігати за робочим процесом.