Skeleton Skeleton
стан ремонту Викликати кур’єра

Як захистити техніку від стрибків напруги

до статей
Як захистити техніку від стрибків напруги

Перепади напруги “вбивають” побутову техніку. У будинках старого житлового фонду вони відбуваються через високе навантаження на лінію електропередач, яке прокладалося кілька десятиліть тому і не було розраховано на таку кількість електроприладів. У новобудовах та нових котеджних селищах відбувається зворотна ситуація. Будинки підключені до ще ненавантаженої трансформаторної підстанції, через що в мережі частіше буває 250 V, що також негативно впливає на електроприлади. Щоб вони раптово не вийшли з ладу, необхідний захист техніки від перепадів напруги .

Причини стрибків напруги та їх наслідки для техніки

Нормальна напруга в побутовій електромережі – 220 V. Відхилення від цієї норми в більшу або меншу сторону відбуваються з різних причин. В основному низька напруга спричинена:

  • старінням ліній електропередач та їх поганим обслуговуванням;
  • зносом чи поломкою розподільчого устаткування;
  • неправильним монтажем електромережі;
  • високим навантаженням.

Нижче за 220 V можуть витримати освітлювальні прилади, електроплити, сучасні телевізори, монітори, комп’ютери та інша техніка з імпульсним джерелом живлення. Коли в мережі менше 220 V такі електроприлади продовжують працювати, але вже не так ефективно. Наприклад, лампи випромінюють тьмяне світло, а електроплита нагрівається довше, ніж звичайно.

Техніка, оснащена електромоторами, електромагнітами або компресорами, погано переносить низьку напругу. яке виникає через:

  • обриву нульового дроту;
  • малої кількості електроспоживачів – низького навантаження на мережу;
  • виходу з ладу розподільного обладнання;
  • аварії на лінії електропередач, спричиненої поганими погодними умовами чи ушкодженнями.

Перенапруга набагато небезпечніша для електроприладів, більшість з яких була розрахована на роботу в межах 220-240 V (±5%). Зараз виробники випускають техніку з ширшим робочим діапазоном – від 100 до 260 V. У такому діапазоні працює сучасна комп’ютерна, аудіо- та відеотехніка. Щоб вона не згоріла, встановлюється захист на весь будинок або на кожну розетку.

Прилади для захисту техніки від стрибків напруги

Запобігти поломці побутової техніки можна за допомогою спеціальних захисних пристроїв. Їх принцип дії полягає в тому, щоб відключити прилад від електропостачання або вирівняти напругу, що до нього надходить. Розглянемо кілька варіантів, як уберегти техніку від стрибків напруги :

  • Реле напруга – найпростіший і недорогий прилад, але не найкраще рішення. Він розмикає ланцюг живлення при відхиленні від 220 V у більшу або меншу сторону. Ви можете самостійно задати час затримки включення, верхній та нижній поріг, при якому він спрацьовуватиме.
  • Стабілізатор напруги в розетку – найбільш оптимальний варіант, який додатково захистить техніку від короткого замикання та високочастотних імпульсів. На відміну від реле, він не відключає електроприлад при кожному стрибку, а вирівнює напругу до 220 V (±10%). Стабілізатор часто рекомендують ставити на розетки, до яких підключено техніку, яка працює цілодобово.
  • Джерело безперебійного живлення – пристрій, який працює як стабілізатор, і при цьому дає підключеним приладам додатковий час роботи. Коли відбувається стрибок в електромережі, підключена до ДБЖ техніка продовжує працювати. Завдяки такій властивості багато хто купує ДБЖ для комп’ютерів, для яких критично важливі кілька додаткових хвилин для збереження даних.

Такий захист побутової техніки від стрибків напруги убереже вас від незапланованих витрат. Майте на увазі, що будь-які з наведених вище пристроїв не врятують, якщо в електромережі буде понад 300-400 V. У такому випадку згорять самі захисні пристрої та підключена до них техніка.

Як захистити будинок від стрибків напруги

Всі електроприлади в будинку можна захистити від нестабільного напруження, але це влетить у копієчку. До того ж потрібно буде звернутися до електриків, щоб правильно монтувати захисні пристрої. Вони встановлять в електрощиті:

  • Реле захисту РКН або пристрій захисний багатофункціональний (УЗМ) — прилади, які монтуються після вхідного автомата та відключають живлення, як тільки в мережі відбуваються зміни від заданих значень.
  • Розчіплювач мінімальної-максимальної напруги (РММ) – пристрій, який управляє автоматом і посилає команду на його відключення.
  • Пристрій захисту від імпульсних перенапруг (УЗІП) або обмежувачі перенапруги (ОПН) – прилади, які захищають від швидких, дуже високих стрибків напруги та ударів блискавки.

Також можна встановити стабілізатор напруги для будинку – дорогий прилад, що монтується після вхідного автомата. Як правило, у нього гнучкі налаштування по верхній та нижній межі. Ще дорожчий варіант – ДБЖ для будинку типу on-line конфігурації 3 в 1. Він забезпечує безперебійне живлення електроприладів в умовах нестабільного електропостачання.

Якщо помітили, що в будинку часто перегорають лампочки, періодично змінюється інтенсивність світла в освітлювальних приладах або нестабільно працює побутова техніка, то швидше за все в електромережі стрибає напруга. Не чекайте, доки згорить техніка! Як мінімум, встановіть стабілізатори на розетки, до яких підключено холодильник, пральна машина та інша велика техніка. Якщо вона вже не вмикається, звертайтесь до наших спеціалістів. Сервісний центр Skeleton зробить ремонт побутової техніки, що згоріла через перебої в електромережі!

Чому ми

"Зубастий сервіс" більше ХХ років досвіду, ми бачили все!

Тільки кваліфіковані кадри. Знання та досвід праці наших спеціалістів дозволяє впоратися з будь-якими, навіть неординарними задачами.

Ремонтуємо як для себе.

Дорожимо своєю репутацією і Вашою технікою. Оснащення за промисловими стандартами кожної робочої зони і кожного робочого місця.

Працюємо з найкрупнішими рітейлерами.

Алло, Эпіцентр, Комфі, Розетка та ін. довіряють нам гарантійне обслуговування своєї техніки.

Прозорий сервіс.

Кліенти та колеги можуть спостерігати за робочим процесом.