
Зміст
- Чому кавомашина гуде, але не йде вода?
- Занадто дрібний помел кави
- Протікання води
- Повітряна пробка в кавомашині – як її усунути?
- Засмітився фільтр для очищення води
- Засмічення магістралей гідросистеми кавомашини
- Несправний датчик рівня води
- Несправний датчик температури
- Збої в електронному блоці управління
- Поломка помпи: ознаки та способи діагностики
- Коли варто звернутися до сервісного центру?
Кавомашина не подає воду через повітряну пробку, засмічення і проблеми із запчастинами. Радує, що вона гуде після ввімкнення, але не варто сильно спокушатися. Якщо чути звичне гудіння, то помпа працює. Питання в іншому – чи достатній тиск для закачування води? Сервісний центр Skeleton допоможе розібратися, чому кавомашина гуде, але не ллє воду, і як ви можете це виправити в домашніх умовах.
Чому кавомашина гуде, але не йде вода?
Звузьте “коло підозрюваних” – передусім перевірте те, що могло призвести до поломки, йдучи від простого до складного. Ось поширені причини, через які кавомашина не подає воду:
- занадто дрібний помел кави;
- повітряна пробка;
- засмічення в кавомашині;
- несправний датчик рівня води;
- несправний датчик температури;
- збої в електронному блоці управління;
- проблеми з помпою (насосом кавомашини).
Майте на увазі, якщо зламалася або некоректно працює якась запчастина, потрібно звернутися до майстра. Найчастіше до поломки запчастин призводить несвоєчасне техобслуговування. У домашніх умовах можна очищати кавоварку спеціальними засобами. Але щоб зробити повне чищення з розбиранням, все одно потрібно звернутися в сервісний центр і замовити декальцинацію.
Занадто дрібний помел кави
Автоматичні кавомашини не так чутливі до ступеня помелу, як ріжкові, хоча і ті, й інші можуть не працювати з цієї причини. Коли зерна кави занадто подрібнені, дрібні частинки засмічують внутрішню систему, а також перешкоджають проходженню води.
В автоматичній кавомашині можна відрегулювати ступінь помелу. Якщо ви користуєтеся ріжковою кавомашиною, змініть полову в кавомолці. Коли в ріжку утрамбована кава занадто дрібного помелу, ви це помітите за характерними ознаками:
- кавомашина працює – чути характерне гудіння;
- приготована кава стікає в чашку краплями або дуже тонкою цівкою;
- смак кави занадто гіркий і неприємний.
Якщо часто використовувати каву дрібного помелу, знадобиться часте чищення кавомашини. Якщо його не буде виконано, то незабаром вийде з ладу помпа або клапани.
Протікання води
Перевірте, чи не витікає вода з кавомашини. Протікання відбувається через ущільнювальні кільця заварювального блоку і манжет бункера. Згодом вони зсихаються, руйнуються і потребують заміни, яку можна зробити в сервісному центрі.
Повітряна пробка в кавомашині – як її усунути?
Якщо кавомашина шумить, але не варить, можливо, утворилася повітряна пробка в системі. Вимкніть її, спустошіть резервуар і заповніть свіжою водою. Запустіть цикли промивання кавомашини.
Засмітився фільтр для очищення води
Усім, хто регулярно користується кавомашиною, Bosch, Saeco, Jura, DeLonghi, Mellita, Krups та інші виробники рекомендують міняти фільтр очищення води кожні 2 місяці. Він захищає гідросистему від утворення накипу і забруднення.
Коли забивається фільтр, пристрою складніше прокачувати воду. Зниження пропускної здатності збільшує навантаження на помпу. У підсумку, це призводить до поломки насоса – однієї з найважливіших запчастин кавомашини.
Засмічення магістралей гідросистеми кавомашини
Найчастіше гідросистема не працює, якщо давно чистили кавоварку. Про те, що потрібна чистка від накипу, можна зрозуміти за непрямими ознаками:
- змінився смак свіжозвареної кави;
- знизилася швидкість приготування однієї порції;
- чути нехарактерні звуки в кавомашині.
Зробіть чистку згідно з інструкцією та рекомендаціями від виробника. Використовуйте спеціальні таблетки або рідини для чищення кавомашини.
Несправний датчик рівня води
Якщо кавоварка не визначає, заповнений резервуар чи ні, значить, зламаний датчик рівня води. Ця поломка трапляється нечасто. Про неї сигналізує система самодіагностики.
Якщо датчик працює, але кавоварка не бачить воду в резервуарі, може бути проблема з магнітним поплавком бункера. У деяких моделях його неможливо поміняти окремо від резервуара, тому потрібна заміна бункера.
Несправний датчик температури
Якщо працює кавоварка, а вода не йде через тривале нагрівання, значить, зламаний датчик температури. Коли він неправильно вимірює температуру, з’являється помилка. Його поломку можна сплутати з сильним засміченням системи. Додатково до цього, щільний шар накипу погіршує роботу нагрівача (бойлера/ТЕНа), через що кавоварка довго гріється і не подає воду.
Збої в електронному блоці управління
Якщо несправна електроніка, і кавоварка не подає воду, зверніть увагу на інші “симптоми”. Найчастіше відсутність води – наслідок іншої поломки. Наприклад, реле тиску не подає на помпу напругу, тому насос не намагається качати воду. Також може статися обрив у ланцюзі живлення помпи або датчиків, який ви можете сприймати за поломку цих запчастин.
Поломка помпи: ознаки та способи діагностики
Коли зламана помпа, кавомашина видає дивний шум або свист, струмінь води стає значно тоншим або його зовсім немає. Щоб напевно визначити, зламаний насос чи ні, потрібна професійна діагностика.
Коли варто звернутися до сервісного центру?
Усі види робіт, які вимагають розбирання пристрою, має проводити кваліфікований майстер. Якщо ви не змогли встановити причину поломки, вашій кавомашині потрібна декальцинація, ремонт або заміна запчастин, звертайтеся в сервісний центр Skeleton. І пам’ятайте, своєчасне чищення від накипу, кавових жирів і олій – запорука довгої роботи кавомашини!
Чому ми
"Зубастий сервіс" більше ХХ років досвіду, ми бачили все!
Тільки кваліфіковані кадри. Знання та досвід праці наших спеціалістів дозволяє впоратися з будь-якими, навіть неординарними задачами.
Ремонтуємо як для себе.
Дорожимо своєю репутацією і Вашою технікою. Оснащення за промисловими стандартами кожної робочої зони і кожного робочого місця.
Працюємо з найкрупнішими рітейлерами.
Алло, Эпіцентр, Комфі, Розетка та ін. довіряють нам гарантійне обслуговування своєї техніки.
Прозорий сервіс.
Кліенти та колеги можуть спостерігати за робочим процесом.